OZE Portale

Przegląd portali poświęconych energetyce odnawialnej

http://odnawialnezrodlaenergii.pl/

opis strony:

strona zawiera artykuły na temat odnawialnych źródeł energii, bogatą giełdę ofert pozwalającą na wymianę surowców jak i możliwość założenia paneli słonecznych czy wiatraków. Katalog firm prezentuje długą listę firm zajmujących się doradztwem, montażem jak i wynajmem maszyn pozwalających pozyskiwać energie z odnawialnych źródeł.

 

http://www.oze.opole.pl/

Opis strony:

Strona poświęcona jest odnawialnym źródłom energii na Opolszczyźnie, informuje jak wykorzystywane są takie źródła. Zawiera także informacje o nadchodzących targach o tematyce odnawialnych źródeł energii, ekologii jak i energetyce. Na stronie znajdziemy wykaz polskich aktów prawnych istotnych dla wykorzystania OZE

 

http://www.biogazownierolnicze.pl/

Opis strony:

Strona gównie poświęca zagadnienia na temat biogazu. Jak się go pozyskuje, jakim procesom zostaje poddany. Schemat działania biogazowi. Kierunki rozwoju dla rolników. Aktualności i artykuły z dziedziny pozyskiwania energii z biomasy.

 

http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/

Opis strony:

Zawiera schemat produkcji gazu drzewnego, oraz informacje o wykorzystaniu  paliw alternatywnych takich jak biodiesel, biogaz, olej roślinny czy alkohol. Dane o projektowaniu i urządzaniu domu autonomicznego. Nawiązanie do nowatorskich działań budowy gazogeneratora gazu drzewnego.

 

http://www.ekoinfo.pl/

Opis strony:

Portal jest informatorem z dziedziny ochrony środowiska. Zawiera wiadomości o odpadach i recyklingu oraz słownik pojęć J  Dane o zanieczyszczeniach środowiska i ochronie powietrza oraz gleby. W jednym z działów Ochrony środowiska możemy znaleźć artykuły poruszające tematykę odnawialnych źródeł energii.

 

http://www.oze.bpp.lublin.pl/

Opis strony:

Informacje o projekcie „ Odnawialne Źródła Energii na Lubelszczyźnie – promocja i możliwości rozwoju”, program i prognozy a także szczegółowe informacje o Wojewódzkim Programie Rozwoju Alternatywnych Źródeł Energii dla Województwa Lubelskiego. Zasoby i możliwości wykorzystania OZE w regionie. Na stronie zamieszczone są dokumenty i regulacje prawne zajmujące się problematyką gospodarki energetycznej w Polsce jak i UE.

 

http://www.mg.gov.pl/Gospodarka/Energetyka/Odnawialne+zrodla+energii

opis strony:

w jednym z działów Ministerstwa Gospodarki możemy znaleźć kierunki rozwoju biogazowi w Polsce jak i przewodnik dla inwestorów budujących biogazownie rolniczą. Kompleksowe informacje takie jak prognozy, bezpieczeństwo gospodarcze, współpraca międzynarodowa, czy fundusze europejskie związane z przemysłem OZE. Możemy też zobaczyć jak wygląda Krajowy Plan Działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych.

http://ioze.pl

opis strony:

Portal zawiera informacje o czterech głównych źródłach wykorzystywanych do odnawialnej energii tj. : energetyka wodna, słoneczna, biogazowa i wiatrowa. Każdy z nich został osobno opisany i ma osobną kartę w serwisie. Zamieszczona została także baza firm z wyszczególnionymi sektorami działania.

 

http://www.biomasa.org.pl

Opis strony:

Na stronie Polskiej Izby Biomasy można znaleźć dane na temat paliw ekologicznych z biomasy i ich rodzaje. Zawiera także porady edukacyjne i kierunki rozwoju biogazowni rolniczych w Polsce.

 

http://www.kib.pl/

Opis strony:

Portal poświęcony jest tematyce alternatywnych źródeł energii, w tym biopaliw płynnych. Promuje obszary wiejskie związane z przetwórstwem rzepaku. W portalu można znaleźć informacje o Krajowej Izbie Biopaliw, jak również zdobyć wiedzę na temat przetwórstwa rzepaku, technologii wytwarzania biopaliw czy inwestycji związanymi z alternatywnymi źródłami energii.

 

http://postcarbon.pl/

Opis strony:

Opis wszystkich źródeł energii odnawialnych od elektrowni jądrowych i wiatrowych poprzez biomasę aż do paliw kopalnych. Znajdują się tez podstawowe informacje na temat energii. W „Blogu energetycznym” wyszukamy ciekawe artykuły dotyczące wykorzystania odnawialnych źródeł energii np. na temat samochodu na prąd.

 

http://www.oze.info.pl/

Opis strony:

serwis poświęcony jest zagadnieniom związanym z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (OZE) w budynkach. Oprócz informacji o samym projekcie, serwis zawiera informacje zarówno o możliwościach jak i barierach związanych z realizacją tego typu przedsięwzięć, pokazuje przykłady zastosowania OZE w budynkach i możliwości finansowania tego typu projektów oraz prezentacja narzędzi do oceny projektów OZE.

 

http://www.biomasa.org/

Opis strony:

Zakres tematyczny na stronie dotyczy zmian klimatycznych oraz teorii, rodzajów i sposobów wykorzystania wszystkich odnawialnych źródeł energii. Możliwości wykorzystania różnych rodzajów biomasy, dostępnych technologii, praktycznych zastosowań, a także aktualności z rynku biomasy w Polsce i na świecie. Zamieszczone zostały również materiały edukacyjne i konkursy fotograficzne.

 

http://www.darvill.clara.net/altenerg/index.htm

Opis strony:

Strona przedstawiająca tematyce pozyskiwania energii ze źródeł kopalnych jak i odnawialnych, każda z metod zawiera krótki rys historyczny i nowoczesne technologie wykorzystywane na całym świecie. Dodatkowym atutem jest zestawienie zalet i wad każdej z metod.

 

http://www.oze-technologia.pl/

Opis strony:

Wortal dostarcza podstawowej wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii. Promuje innowacje technologiczne. Wspiera administrację samorządową, instytucje naukowe, ośrodki technologiczne. Poprzez lokalne przedsięwzięcia kreuje rozwój technologiczny pomagając w znalezieniu partnerów gospodarczych w kraju i zagranicą.

 

http://psew.pl/

opis strony:

Strona Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej promująca rozwój technologii wiatrowej w Polsce. Na stronie znajdziemy porównania i statystyki z ubiegłych lat dotyczące pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych w Polsce jak i na świecie a także korzyści płynące z rozwoju technologii wiatrowej.

 

http://energyquest.ca.gov/

opis strony:

Szczegółowo i w prosty sposób przedstawione informacje na temat źródeł energii nie tylko odnawialnych ale i kopalnych. Na stronie zamieszczone zostały liczne materiały edukacyjne, doświadczenia i przykłady umożliwiające zrozumienie zagadnień nawet przez dzieci. Gry i łamigłówki dodatkowo wzbogacają i uatrakcyjniają stronę.

 

Loga patronów

Projekt biogazownie

biogazownie korzyści czy zagrożenia

Kalkulatory

Gry Edukacyjne

Sponsorzy

Sondy

Co sądzisz o projekcie?
 

Odwiedziło Nas

osób